22 March 2017
„Moja Europa, moje prawa”: konkurs fotograficzny Grupy PES w Europejskim Komitecie Regionów

„Moja Europa, moje prawa”: konkurs fotograficzny Grupy PES w Europejskim Komitecie Regionów

​Ostatnie wydarzenia pokazały, że niczego, nawet najbardziej podstawowych praw, nie można uważać za rzecz oczywistą. W ostatnich miesiącach zarówno w krajach UE, jak i poza nią dochodziło do nadużywania władzy, przemocy i ataków na podstawowe prawa człowieka, co zagraża zasadniczym wartościom europejskim. 

Jakie są nasze prawa podstawowe? Czy warto o nie walczyć? Czy musimy zrezygnować z pewnych praw, by inne zachować? Czy niektóre prawa przeznaczone są wyłącznie dla wybranej elity, a nie dla każdego? Broń swoich praw, weź aparat fotograficzny i zacznij pstrykać zdjęcia! 

Europejski konkurs fotograficzny „Moja Europa, moje prawa” adresowany jest zarówno do amatorów, jak i do profesjonalistów, którzy w swych zdjęciach zawrą interpretację tego bardzo aktualnego zagadnienia. By zainspirować uczestników,na stronie internetowej poświęconej tej inicjatywie przedstawiono pewne pomysły.

Konkurs trwa do 30 czerwca 2017 r. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy UE, którzy ukończyli 18 lat. 

Jest to okazja, by wygrać wybrany przez siebie sprzęt fotograficzny o wartości do 2000 EUR, a także trzydniową wycieczkę kulturalną do Brukseli dla dwóch osób.

Jury, złożone z członków Grupy Partii Europejskich Socjalistów (PES) w Europejskim Komitecie Regionów (KR) reprezentujących władze lokalne i regionalne w UE oraz z przedstawicieli środowisk fotografów zawodowych, wybierze trzy najlepsze zdjęcia. Ponadto we wrześniu 2017 r. na naszej stronie na Facebooku publiczność drogą elektroniczną będzie mogła wybrać czwartego zwycięzcę. 

Laureaci zostaną zaproszeni do Brukseli w czwartym kwartale 2017 r. na ceremonię wręczenia nagród, na której zostaną ogłoszone ich nazwiska.

Więcej informacji dotyczących konkursu i materiały promocyjne znajdują się na stronie internetowej konkursu.

Nagrodzone zdjęcia z ubiegłorocznych konkursów można zobaczyć w serwisie Flickr Grupy PES KR-u.

Kontakt: 

Samy Benomran 
Samy.benomran@cor.europa.eu 
+32 2 282 22 37

Katja Turck
Katja.turck@cor.europa.eu 
+32 2 282 21 69

Top