22 March 2017
Minu Euroopa, minu õigused: Euroopa Regioonide Komitee PESi fraktsiooni fotovõistlus

Minu Euroopa, minu õigused: Euroopa Regioonide Komitee PESi fraktsiooni fotovõistlus

Minu Euroopa, minu õigused: Euroopa Regioonide Komitee PESi fraktsiooni fotovõistlus

Hiljutised sündmused on näidanud, et midagi, isegi meie kõige põhilisemaid õigusi, ei saa pidada iseenesestmõistetavaks. ELi riikides ja mujal maailmas on viimastel kuudel esinenud võimu kuritarvitamist, vägivalda ja rünnakuid põhiliste inimõiguste vastu, seades ohtu Euroopa põhiväärtused. 

Millised on meie põhiõigused? Kas nende eest tasub võidelda? Kas meil tuleb loobuda teatud õigustest, et säilitada muud? Kas mõned õigused kehtivad ainult valitud seltskonnale ja mitte kõigile? Sellisel juhul seisa oma õiguste eest, võta fotoaparaat ja pildista! 

Euroopa fotovõistlusega „Minu Euroopa, minu õigused“ kutsutakse harrastus- ja elukutselisi fotograafe üles jäädvustama fotole oma tõlgenduse sellest väga aktuaalsest teemast. Ideid inspiratsiooni saamiseks leiavad osavõtjad võistluse veebilehelt.

Fotovõistlus kestab 30. juunini 2017 ja on avatud kõigile ELi elanikele alates 18. eluaastast. 

Võimalus võita kuni 2 000 euro väärtuses fotovarustust võitja valikul ning kolmepäevane kultuurireis kahele Brüsselisse.

Kolm parimat fotot valib välja žürii, mis koosneb Euroopa Liidu kohalikke ja piirkondlikke omavalitsusi esindava Euroopa Regioonide Komitee Euroopa Sotsiaaldemokraatliku Partei (PES) fraktsiooni liikmetest ja elukutselistest fotograafidest. Lisaks sellele on publikul võimalus septembris 2017 valida ka neljas võitja, hääletades internetis meie Facebooki leheküljel

Võitjad kuulutatakse välja 2017. aasta neljandas kvartalis Brüsselis toimuval auhinnatseremoonial, kuhu nad kutsutakse.

Lisateave võistluse kohta ja tutvustavad materjalid on saadaval võistluse veebilehel.

Edellisinä vuosina järjestettyjen kilpailujen voittajavalokuvat ovat nähtävissä AK:n PES-ryhmän Flickr-tilillä.

Kontaktisikud: 

Samy Benomran 
Samy.benomran@cor.europa.eu 
+32 2 282 22 37

Katja Turck
Katja.turck@cor.europa.eu 
+32 2 282 21 69

Top