19 March 2018
Moje sociálne mesto: fotografická súťaž organizovaná skupinou SES v Európskom výbore regiónov

Moje sociálne mesto: fotografická súťaž organizovaná skupinou SES v Európskom výbore regiónov

Mestá v celej Európe – či už v mestských alebo vo vidieckych oblastiach – sú čoraz viac konfrontované s vážnymi nerovnosťami v oblasti prístupu k zdravotnej starostlivosti, vzdelávania, bývania alebo zamestnania, pracovných podmienok alebo začlenenia znevýhodnených osôb do spoločnosti.

Ako môžeme zabezpečiť, aby sa každý cítil súčasťou mesta?  Ako „sociálne“ je Vaše mesto, a čo by sa mohlo urobiť, aby sa stalo inkluzívnejším miestom?

Európska fotografická súťaž „Moja sociálne mesto“ vyzýva amatérskych aj profesionálnych fotografov, aby na fotografiách zachytili sociálne projekty a/alebo sociálne vzťahy vo svojich mestách. Účastníci môžu čerpať nápady a inšpiráciu na internetovej stránke skupiny SES​

Súťaž potrvá do 30. júna 2018 a zapojiť sa do nej môžu všetci obyvatelia EÚ vo veku od 18 rokov.

Máte možnosť vyhrať fotografické vybavenie podľa svojho výberu v hodnote až do 1500 EUR, ako aj trojdňový poznávací zájazd do Bruselu pre dve osoby.

Tri najlepšie fotografie vyberie porota zložená z členov skupiny Strany európskych socialistov (SES) v Európskom výbore regiónov (VR), ktorý zastupuje miestne a regionálne samosprávy z celej EÚ, a z odborníkov zo sveta fotografie.

Víťazi budú pozvaní na slávnostné odovzdávanie cien, ktoré sa bude konať v Bruseli v období od októbra do decembra 2018.

Súťaž je organizovaná v spolupráci so SOLIDAR, Európskou sieťou organizácií občianskej spoločnosti, ktoré pracujú na presadzovaní sociálnej spravodlivosti v Európe a na celom svete.

Viac informácií o súťaži a propagačný materiál nájdete na internetovej stránke skupiny SES.

 

Kontaktné údaje:

Samy Benomran

Samy.benomran@cor.europa.eu

+32 2 282 22 37

 

Katja Turck

Katja.turck@cor.europa.eu

+32 2 282 21 69

Top